Znalezione obrazy dla zapytania springer open choice 2019

W ramach programu Springer Open Choice - licencja Compact dla Polski autorzy afiliowani w polskich instytucjach akademickich mogą publikować artykuły otwarte w czasopismach hybrydowych wydawnictwa Springer bez ponoszenia kosztów (Article Processing Charges), na licencji CC BY.

Koszty publikacji w ramach programu są pokrywane centralnie przez Wirtualną Bibliotekę Nauki (ICM) ze środków pochodzących z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Licencja Compact jest realizowana w Polsce od 1 stycznia 2019.

Informacje o zasadach korzystania z programu:
• Program umożliwia publikowanie artykułów w czasopismach naukowych na zasadzie swobodnego dostępu. Artykuły Open Access poddane są temu samemu, co w tradycyjnym modelu publikacji procesowi korekty i akceptacji, ale po przyjęciu do publikacji stają się dostępne w wersji elektronicznej dla wszystkich użytkowników Internetu na świecie. Czytelnicy nie ponoszą żadnych opłat za dostęp do artykułów Open Access.
• Autorzy publikujący w modelu swobodnego dostępu zachowują prawa autorskie, w tym prawo do upowszechniania swojego dzieła zgodnie z licencją “Creative Commons Attribution” (CC BY). Ostateczna elektroniczna wersja opublikowanego artykułu jest udostępniana przez wydawcę, jednocześnie może być archiwizowana i udostępniana w repozytoriach instytucji, w której afiliowany jest autor, lub która finansuje Open Access. Wydawnictwo Springer posiada dodatkowo umowę z repozytorium PubMed Central, w którym deponowane są pełne teksty artykułów Open Access z zakresu nauk biomedycznych.
• Program przeznaczony jest dla autorów korespondencyjnych afiliowanych w polskich instytucjach akademickich zgłoszonych do licencji krajowej Springer.
• Program obejmuje artykuły typu OriginalPaper, ReviewPaper, BriefCommunication oraz ContinuingEducation. Program nie obejmuje EditorialNotes, News, Letters.
• Program obejmuje hybrydowe czasopisma Springer (czasopisma, które pozwalają autorowi na wybór zasady publikacji tj. zawierające zarówno artykuły otwarte, jak i artykuły tradycyjne dostępne w ramach płatnej subskrypcji). Program nie obejmuje czasopism otwartych BioMed Central (ok. 200 tytułów) oraz SpringerOpen (ok. 80 tytułów).
• Po pozytywnym zrecenzowaniu artykułu autor korespondencyjny otrzymuje e-mail informujący o przyjęciu artykułu do publikacji, zawierający link do formularza internetowego MyPublication (prezentacja formularza). Po wypełnieniu formularza informacje o artykule zostaną przesłane do ICM w celu weryfikacji w ramach tzw. Article Approval Service (AAS).

Licencja Compact wprowadza ograniczenie na liczbę artykułów, które mogą być sfinansowane w ramach programu krajowego w danym roku z opłaconej z góry rocznej krajowej opłaty licencyjnej.

Opłata przewidziana na rok 2019 będzie obejmowała do 2091 artykułów.

Więcej informacji o programie, wykaz czasopism, instrukcje

Gdzie można uzyskać pomoc w sprawie programu?

Wszelkie pytania dotyczące publikowania otwartego w czasopismach hybrydowych można kierować bezpośrednio do wydawnictwa Springer Nature pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W razie dalszych problemów prosimy kontaktować się z obsługą WBN pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..