Biblioteka czynna: poniedziałek-piątek godz. 9.00-15.00

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii: Do dnia 27 grudnia 2020r.  prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. 

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników i pracowników Biblioteki obowiązują  poniższe zasady funkcjonowania:

 1. Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00 – 15:00 
 1. Ograniczona liczba użytkowników przebywających jednocześnie w:

Czytelni – max – 18 osób

Informacji Naukowej: - 1 osoba

Wypożyczalni – 1 osoba

 1. Obowiązkowe jest zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
 2. Wymagany rekomendowany odstęp 1,5 – 2 m między osobami.
 3. Brak wolnego dostępu do księgozbioru w Czytelni – zbiory podaje bibliotekarz.
 4. Jednorazowa liczba woluminów podana użytkownikowi – 5 książek, 5 czasopism, z wyłączeniem prasy bieżącej.
 5. Materiały biblioteczne (książki i czasopisma) po skorzystaniu z nich należy odłożyć w wyznaczone miejsce na 48-godzinną kwarantannę.
 6. W Bibliotece odbywa się dezynfekcja powierzchni dotykowych.
 7. Stanowiska komputerowe dostępne w ograniczonym zakresie - wyłącznie do celów naukowych.
 8. Bibliotekarz może odmówić obsługi w przypadku, gdy stan zdrowia użytkownika jest widocznie zły – należy wtedy bezzwłocznie wdrożyć procedury przewidziane przez GIS.
 9. Zachęcamy do korzystania ze wszystkich dostępnych na stronie Biblioteki lub fanpage’u bibliotecznym platform, baz, szkoleń w wersji elektronicznej: platformy IBUK Libra, baz EBSCO oraz czasopism elektronicznych, itd.
 10. Biblioteka oferuje usługę bezpłatnego skanowania wybranych fragmentów materiałów bibliotecznych (niedostępnych w wersji online) w ramach dozwolonego użytku dydaktycznego (art. 27 i 27.1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.) Zamówieniu podlegają pojedyncze fragmenty (rozdziały) z książek oraz artykuły z czasopism. Nie skanujemy całych książek!

Zwroty książek - wypożyczone książki zwracamy wrzucając je do skrzynki podawczej, ustawionej po lewej stronie, przy wejściu głównym do Uczelni (BIBLIOTEKA ZWROTY KSIĄŻEK). Uprzejmie prosimy, w miarę możliwości, o zabezpieczenie książek.

Wypożyczenia - zamawianie książek możliwe jest jedynie poprzez katalog online. Po odbiór książek zapraszamy po otrzymaniu maila z potwierdzeniem realizacji zamówienia.  Wstrzymane są zamówienia realizowane poprzez wypożyczalnię międzybiblioteczną.

Opracowane na podstawie:

 1. Zarządzenie Nr 64/2019/2020 Rektora Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z dnia 10 września 2020 r.
 2. Zarządzenie Nr 2/2020/2021 Prorektora ds. Filii Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w Białej Podlaskiej z dnia 11 września 2020 roku.

O wszelkich zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na bieżąco.

Na stronie Biblioteki (w zakładkach):

 • książki dostępne w wersji elektronicznej - IBUK Libra   (indywidualny kod PIN do pobrania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • bazy zagraniczne EBSCO (dostęp zdalny: login: studawfbp ; hasło: gkns34@ ) i inne bazy
 • czasopisma dostępne online, m.in.:

czasopisma prenumerowane polskie
czasopisma prenumerowane zagraniczne

czasopisma online

Ważne pytania prosimy kierować e-mailowo lub telefonicznie!smile

Kontakt:

 • Wypożyczalnia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 17
 • Czytelnia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Publikacje pracowników: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 34
 • Informacja Naukowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 25
 • Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 20
 • Wydawnictwa Filii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 83 342 88 19