Wyszukiwarka EDS

Zapraszamy do korzystania z Mulitiwyszukiwarki EDS - EBSCO Discovery Service z platformy EBSCOhost.

EDS umożliwia przeszukiwanie zasobów elektronicznych przez tytuł, słowa kluczowe, autora w bazach online dostępnych w Bibliotece, jak również udostępnionych bezpłatnie przez firmę EBSCO.
Umożliwia jednoczesne przeszukiwanie wielu zasobów informacyjnych, m.in. baz danych, serwisów czasopism i książek elektronicznych różnych wydawców i dostawców. Źródła informacyjne oferowane przez Bibliotekę przeszukiwane są w szybki i łatwy sposób, za pomocą jednego okienka wyszukiwawczego, a rezultaty wyszukiwania wyświetlane są na jednej platformie w postaci ujednoliconej listy wyników.

Dostęp testowy do wyszukiwarki naukowej EDS

EBSCO Discovery Service (EDS) to kompleksowe rozwiązanie, które ułatwia użytkownikom wnikliwe wyszukiwanie.

Wyszukiwanie informacji może być łatwe i przyjemne

• bezpośredni dostęp do pełnego tekstu
  • zaawansowane wyszukiwanie
  • intuicyjny interfejs

Uprzejmie informujemy, iż został uruchomiony ponowny dostęp testowy do bazy CINAHL Complete

i potrwa do 14 czerwca 2020 roku.

Z zasobów CINAHL Complete można korzystać za pośrednictwem platformy EBSCOhost http://search.ebscohost.com/

oraz poprzez Wyszukiwarkę EDS (powyżej!)

CINAHL Complete jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.400 i zawiera ponad 5 miliona rekordów z archiwami od 1937 roku. W bazie znajduje się pełny tekst około 1.400 czasopism indeksowanych w CINAHL z archiwami od 1937 roku. Oferuje dostęp do pełnej kolekcji anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez American Occupation Therapy Association i American Diabetes Association oraz dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacji z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, rozdziały książek i materiały audiowizualne. Baza zawiera przeszukiwalne cytowania z ponad 1.500 czasopism.

Link: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s9970126&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=ccm

Webinaria EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | MARZEC 2020

Zapraszamy do dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleń online w języku polskim. Podczas webinariów nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

Tematy szkoleń:

• Co nowego w EDS i Publication Finder? - szkolenie poprowadzi Grzegorz Milewski
    1. Wtorek, 10. marca, 2020 | 13:00-13:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO
    2. Środa, 11. marca 2020 | 11:00 - 11:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO
  • Rosetta Stone Library Solution - interaktywna platforma do nauki języków obcych - szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka
    1. Czwartek, 19. marca, 2020 | 12:00-12:30 - Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO
  • Pakiet podstawowy EBSCO dostępny w ramach licencji krajowej - szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka
    1. Czwartek, 19. marca, 2020 | 13:00-13:30 - Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO
  • Zabezpieczenia DRM - czym są i jak wpływają na jakość korzystania z e-książek EBSCO? - szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka
    1. Piątek, 20. marca, 2020 | 11:00-11:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO
  • CAB Abstracts na platformie EBSCOhost - szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka
    1. Piątek, 20. marca, 2020 | 12:00-12:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO

• APA PsycTherapy - baza nagrań z psychoterapii z udziałem znanych terapeutów - szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka
    1. Wtorek, 31. marca, 2020 | 13:00-13:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO

Sesje:

Zalecamy, aby uczestnicy dołączali do nas na 10 minut przed każdą sesją, aby upewnić się, że połączenie jest możliwe i stabilne. Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio jest dostępny tu.

Opisy szkoleń EBSCO Polska, które proponujemy w marcu znajdą Państwo na naszym blogu.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | telefon: +22 745 11 05
Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | telefon: (+48) 505 333 058

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Po zarejestrowaniu się otrzymasz zaproszenie WebEx w swoim e-mailu. Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany w zaproszeniu WebEx. Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?