Publikacje pracowników

Uprzejmie informujemy, iż na podstawie Zarządzenia JM Rektora nr 1/2009/2010 z dnia 21 września 2009 r. pobierz » nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filii w Białej Podlaskiej, mają obowiązek składania opublikowanych prac na bieżąco w Bibliotece, wraz z wypełnionym i własnoręcznie podpisanym formularzem. Ze względu na zawarte w formularzu oświadczenie, musi on być złożony przez każdego ze współautorów z osobna (jeżeli publikacja ma kilku autorów).

"Zgłoszenie do bazy PUBLIKACJE PRACOWNIKÓW" pobierz »

W sprawach dotyczących dorobku naukowego pracowników prosimy kontaktować się z:

Joanna Prymak
Centrum Udostępniania Informacji Naukowej (Czytelnia) p. 414
poniedziałek-piątek, godz. 10.00-16.00
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 83 342 88 34 wew. 834
 

 

Punktacja czasopism, lista czasopism - Atmatic  ⇐kliknij!System analityczny wspierający kluczowe decyzje związane z Ewaluacją 2021 

   

Symulacje slotów (patrz powyższy system)

System Atmatic pozwala na generowanie symulacji przypisania publikacji do slotów publikacyjnych zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez MNiSW. Publikacje wczytywane są na podstawie danych z PBN, a założenie i korzystanie przez 14 dni z systemu jest całkowicie bezpłatne.

 

  • Komunikat MEiN w sprawie zniesienia obligatoryjności posiadania ORCID dla celów ewaluacyjnych z dnia 3 września 2021 rokuKomunikat MEiN w sprawie ORCIDInfografika ORCID a ewaluacja

 

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie danych przetwarzanych w Zintegrowanym Systemie Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on (https://legislacja.gov.pl/projekt/12350651/katalog/12812222#12812222) znosi wymóg rejestrowania elektronicznego identyfikatora naukowca ORCID (Open Researcher and Contributor ID) w systemie POL-on-PBN.

Konstytucja dla Nauki

MNiSW przedstawiło założenia nowelizacji Konstytucji dla Nauki -  Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – definiuje nowy sposób ewaluacji dorobku naukowego (weszła w życie 1 października 2018 r.)

MNiSW przygotowało przewodnik, który przybliża zamierzenia ustawodawcy Ewaluacja jakości działalności naukowej – przewodnik

Ewaluacja jakości działalności naukowej. Jak oceniani będą badacze, jednostki naukowe i publikacje?

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej. Wprowadzone zmiany doprecyzowują przepisy dotyczące sposobu przeprowadzania ewaluacji jakości działalności naukowej oraz dostosowują przepisy do nowego terminu rozpoczęcia pierwszej ewaluacji. Mają przyczynić się do płynnego i sprawnego przeprowadzenia ewaluacji w 2022 roku.

Uwzględniają szereg postulatów zgłaszanych przez środowisko naukowe »

Najważniejsze dokumenty związane z nową ustawą:

 

2005-2018    WYSZUKIWARKA CZASOPISM PUNKTOWANYCH

 

  • Polska Bibliografia Naukowa (PBN) – baza danych i portal bibliograficzny utworzony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem PBN jest gromadzenie danych o czasopismach naukowych – zarówno zagranicznych, jak i krajowych, a przede wszystkim o publikacjach polskich naukowców. 

 

PRZEWODNIK - proces publikowania materiałów naukowych od A do Z

UNDERSTANDING THE PUBLISHING PROCESS. How to publish in scholarly journals.